پرستار کودک 24 ساعته

امروزه به دلیل مشغله های فراوان، بسیاری از والدین ناچارند ساعات زیادی را محیطی خارج از منزل و دور از فرزندان خود سپری کنند. این مسئله یکی از بزرگترین دغدغه های والدین خصوصا” برای فرزندان کوچک و خردسال محسوب می شود.

اغلب پدر و مادرها مجبور به سپردن فرزندان دلبندشان به اعضاء دیگر خانواده و یا مهدکودک ها هستند که این نیز مشکلاتی از قبیل عدم سازگاری کودک و دلتنگی او برای محیط خانه و خانواده را در پی خواهد داشت. گاهی نیز فرد مناسب و مطمئنی برای نگهداری و مراقبت از کودکشان نمی یابند.

به دلیل اینکه دوران کودکی، مهمترین و حساسترین دوران زندگی انسان ها به شمار می آید، والدین بایستی تمام تلاش خود را در ارتقاء سطح کیفی و کمی زندگی کودک انجام دهند و به سلامت جسم و روان او توجه کافی داشته باشند. بنابراین سپردن کودک به افراد مطمئن، مجرب، آگاه، دلسوز و مهربان جهت محافظت از سلامت جسم و روان کودک و همچنین آموزش و پرورش صحیح او، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

والدین در انتخاب پرستار مناسب برای فرزندشان، علاوه بر مهارت ها باید به سن و روحیات پرستار کودک نیز توجه کافی داشته باشند. اغلب پرستار کودک با سن بالاتر برای نگهداری از نوزادان و کودکان خردسال و پرستار کودک با سن کمتر جهت نگهداری و مراقبت از کودکان بالای 7 سال توصیه می شود.

مرکز خدمات پرستاری ما انواع خدمات نگهداری از سالمند و نگهداری و مراقبت از بیمار را ارائه می کند. نگهداری از کودک دلبند شما از زمان نوزادی تا سنین بالاتر را به صورت ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهیانه و همچنین به صورت شبانه روزی و 24 ساعته در منزل و یا مکان مورد نظر شما انجام می دهد.

این خدمات شامل انجام کلیه مسئولیت های نگهداری از کودک اعم از توجه به تغذیه مناسب کودک، استحمام کودک، آموزش حرکات ورزشی به کودک، انجام بازی های متناسب با سن کودک، مراقبت و رسیدگی به کودک در دوره بیماری و نقاهت و سایر امور مربوط به نگهداری و تربیت کودک می باشد.

ویژگی های پرستار کودک 24 ساعته

با توجه به مسئولیت های مهم و حساس پرستار کودک 24 ساعته در نگهداری و تربیت کودک، لازم است ایشان از مهارت و دانش کافی در این زمینه برخوردار باشند. بنابراین آگاهی از علم روانشناسی کودک از ضروریات این حرفه محسوب می شود. پرستاری 24 ساعته کودک بایستی توسط افراد مطمئن، متخصص، مجرب، صبور، دلسوز، مهربان و باانگیزه انجام پذیرد.

پرستار کودک 24 ساعته باید روحیاتی متناسب با حرفه و مسئولیت های خود داشته باشد تا وظایف را به درستی و بی کم و کاست به انجام برساند. در این میان ممکن است کودکی بیمار و نیازمند توجهات بیشتری نسبت به سایر کودکان باشد، بنابراین در حرفه پرستاری و به ویژه پرستاری کودک، عشق به کودکان از مهمترین اصول بنیادی در به عهده گرفتن این مسئولیت مهم به شمار می آید.

وظایف پرستار کودک 24 ساعته

پرستار کودک با توجه به میزان ساعاتی که با کودکان سپری می کند، وظایف و مسئولیت های مختلفی را بر عهده دارد. بدیهی است پرستار کودک 24 ساعته به دلیل گذراندن کلیه ساعات شبانه روز با کودک، به نوعی اکثر وظایف والدین را در قبال او انجام می دهد. در هر صورت به دلیل نقش مهم پرستار در نگهداری و تربیت کودک، لازم است ایشان در زمینه شغلی خود، به صورت حرفه ای و دلسوزانه عمل نمایند.

از جمله وظایف پرستار کودک 24 ساعته می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مراقبت و نگهداری 24 ساعته از نوزادان

مراقبت و نگهداری از کودکان به صورت 24 ساعته و شبانه روزی

پرستاری 24 ساعته از کودک یا نوزاد بیمار و خوراندن داروهای لازم به او در دوره بیماری

رسیدگی 24ساعته به شرایط بهداشتی و استحمام کودک در زمان لازم

مراقبت از وضعیت جسمی و روحی و چک کردن شرایط سلامتی کودک توسط پرستار

تغذیه کودک با مواد غذایی مناسب سن او در زمانهای معین

انجام بازیهای مناسب کودک متناسب با سن او

آموزش حرکات بدنی و ورزش های مناسب سن کودک

آموزش شعرخوانی به کودکان خردسال

انجام سرگرمی های خلاقانه توسط پرستار با همکاری کودک

آموزش زبان های خارجی توسط پرستار 24 ساعته در صورت درخواست والدین کودک

همراهی پرستار 24 ساعته با مادر در امور مربوط به نگهداری کودک

همراهی و همکاری پرستار 24 ساعته کودک در میهمانی ها و مسافرت های خانوادگی

با توجه به اینکه نگهداری و مراقبت از کودک و همچنین تربیت صحیح او امری مهم و حساس می باشد، جهت اطمینان از نحوه صحیح مراقبت و نگهداری از کودک دلبندتان، لازم است در انتخاب پرستار حرفه ای و مجرب و دلسوز، دقت کافی را مبذول دارید. مرکز خدمات پرستاری ما با استخدام و اعزام حرفه ای ترین و مجرب ترین پرستاران کودک به منزل یا محل مورد نظر شما، خدمات پرستاری کودک را به صورت 1 تا 24 ساعته در اختیار متقاضیان گرامی قرار می دهد. جهت کسب اطلاع از چگونگی بهره مندی از خدمات ویژه پرستاری کودک با ما تماس حاصل فرمائید.