پرستار سالمند

پرستار سالمند نیاز به داشتن مهارت ارتباطی ویژه ای دارد تا بتواند به درستی با سالمند تعامل داشته باشد. استفاده از خدمات پرستار سالمند یکی از پر تقاضاترین خدماتی است که از مراکز خدمات پرستاری درخواست می شود و به صورت پاره وقت و شبانه روزی ارائه می گردد. یکی از مشکلات و اختلالات شایع در سالمند، از دست رفتن تمرکز و حافظه در سنین بالا است. نداشتن تمرکز و اختلال حواس در سالمند باعث می شود زمان مصرف غذا و دارو یا امور شخصی خود را فراموش کند. یا ممکن است یک وعده غذایی را فراموش کند یا دو بار برای یک وعده، غذا بخورد. اختلال در حافظه نیز ممکن است باعث شود، سالمند از خانه خارج شود و آدرس منزل خود را فراموش کند. به همین دلیل بسیاری از افراد سالمند را تنها نمی گذارند. یا یکی از افراد خانواده درکنار او حضور دارد یا پرستار استخدام می کنند.

بسیاری از مواقع نیز سالمند بیمار بوده و نیاز به مراقبت های پزشکی و همراهی دائمی دارد که در این صورت از پرستار متخصص در امور پزشکی برای نگهداری از سالمند استفاده می گردد. مراقبت و نگهداری از سالمند تنها وظایفی نیست که یک پرستار به عهده می گیرد. بسیاری از خانواده ها از خدمات پرستار برای سالمند استفاده می کنند تا مصاحب مناسب و با حوصله ای برای فرد سالمند داشته باشند. اگر فرد سالمند در طولانی مدت تنها بماند و هم صحبت و معاشری نداشته باشد، دچار افسردگی و از دست رفتن بیشتر حواس می شود.

یکی دیگر از دلایل استفاده از پرستار سالمند، کمک به فعالیت های حرکتی است. اختلالات استخوانی و ارتوپدی یکی از امراض و مشکلات متداول دیگر در این افراد است. به همین دلیل شخص در فعالیت های حرکتی، استحمام و رفتن به سرویس بهداشتی، دچار مشکل است و نیاز به همراهی و حمایت دارد.یکی از وظایف پرستار راه بردن سالمند و تمرین دادن و ورزش های سبک برای تقویت قدرت و حرکت در شخص سالمند است. چک کردن راحتی لباس ها، نظافت، غذای لازم، پرهیزات غذایی، ارائه شرح حال به خانواده، از وظایف دیگر پرستار می باشد.

ما از نیروهای ماهر و متخصص در زمینه پرستاری از سالمند بهره برده ایم. این خدمات به صورت ساعتی، روزانه و شبانه روزی می باشد. تمام خدمات مورد نیاز برای سالمند خویش را در زمان ثبت سفارش با مسئول مربوطه هماهنگ نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در مجموعه تماس بگیرید.