خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل در این مرکز به وسیله نیروهای متخصص و با سابقه ارائه می گردد. تجربه در ارائه خدمات پرستاری در منزل اهمیت فراوانی دارد. چنین پرستاری تجربه معاشرت و مصاحبت با انواع بیماران، سالمندان و کودکان را دارد و می تواند با افراد به راحتی ارتباط برقرار کند. از سویی دیگر تخصص و به روز نگه داشتن دانش و اطلاعات، بر مهارت پرستار می افزاید و کیفیت خدمات را ارتقا می بخشد.

یکی از پر تقاضاترین خدمات پرستاری در منزل برای کودکان می باشد. امروزه دیگر کار کردن هم زمان پدر و مادر، امری طبیعی بوده و یکی از بهترین راه حل ها برای نگهداری از کودک در نبود پدر و مادر، مراجعه به مراکز خدمات پرستاری می باشد. پرستاری از کودک به دو گروه کودک خردسال و نوزاد تقسیم می گردد. مراقبت از نوزاد، شامل تعویض پوشک، شستشو و نظافت، استحمام، غذا دادن به نوزاد می شود ولی مراقبت از کودک نیاز به موارد دیگری مانند سرگرم کردن کودک، آموزش به او در غالب بازی و سرگرمی، گفتگو کردن با کودک و بهبود مهارت های کلامی و اجتماعی و … می باشد. بسیاری از والدین با وجود حضور داشتن یکی از پدر و مادر در کنار کودک، ترجیح می دهند برای کودک خود از پرستار متخصص و دوره دیده، بهره ببرند.

خدمات پرستاری از سالمندان در منزل نیز برای بسیاری از افراد کاربردی می باشد. سالمندی دوره ای ناگریز از زندگی هر شخص است که اطرافیان و بستگان او با وجود علاقه ای که به فرد سالمند دارند، به دلیل مشغله های فراوان، توان حضور مداوم و مراقبت از او در منزل را ندارند. پرستار می تواند با بالا بردن روحیه سالمند و معاشرت با او، در انجام فعالیت های روزمره و شخصی نیز سالمند را یاری نماید. دارو دادن به سالمند، کمک به استحمام، طبخ غذا، کنترل فشار خون و سایر علائم بیماری در سالمند، قدم زدن با سالمند، کمک در هنگام فعالیت های حرکتی و مواردی از این دست، از جمله خدماتی هستند که توسط پرستار در منزل ارائه می گردد.

خدمات پرستاری از بیمار در منزل نیز دسته ای دیگر از خدمات هستند که نیازمند مهارت و تخصص در دانش پزشکی می باشند. انجام تزریقات، تعویض بانداژ، ضد عفونی کردن زخم ها، فیزیوتراپی و بسیاری موارد دیگر، در این گروه از فعالیت ها جای می گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات پرستاری در منزل، با همکاران ما در این مرکز تماس حاصل فرمایید.