پرستار بیمار شبانه روزی

شرایطی وجود دارد که بیمار نیازمند همراهی پرستار به صورت شبانه روزی است. دلایل زیادی وجود دارد که شخص بیمار نیازمند حضور دائمی فردی متخصص در ارائه خدمات پزشکی و مراقبتی می باشد. به طور مثال شخص بیمار، بستگان یا خانواده ای در کنار خود ندارد. یا بیمار نیاز به خدمات پزشکی ویژه ای به طور شبانه روزی است که در حوزه توانایی های اطرافیان بیمار نیست. به طور مثال بیمار نیاز به سرم گرفتن در بازه های زمانی مشخصی است. یا اطرافیان بیمار به دلیل مشغله های خود در ساعاتی از شبانه روز توان همراهی بیمار را ندارند.

یک دسته از بیمارانی که نیازمند پرستار به صورت شبانه روزی هستند، بیماران اعصاب و روان یا افرادی هستند که دچار اختلالات حواس و حافظه هستند. این افراد در صورت تنها ماندن ممکن است مشکلاتی برای خود و خانواده خود ایجاد نمایند.

پرستار بیمار به صورت شبانه روزی، باید برای ارائه خدمات پزشکی در ساعات مختلف شبانه روزی آماده باشد و زمان خواب و استراحت خود را با زمان بندی های مصرف دارو یا خدمات بیمار هماهنگ کند. همچنین به دلیل ساعات زیادی که در کنار بیمار حضور دارد ارتباطی مفید و مثبت با شخص برقرار کند. به بیمار احساس امنیت و آرامش بدهد تا او را بپذیرد و به او به عنوان یک درمانگر اعتماد کند.

سالمندان بیمار بیشترین میزان تقاضا برای استفاده از خدمات پرستار به صورت شبانه روزی را دارند. یک بیمار سالمند نیازمند مراقبت های مضاعفی است و توجه بیشتری در طول شبانه روز می طلبد.

یکی از مهمترین نکات در مورد پرستاری از بیماران، توجه به بهبودی روحی و روانی بیمار در کنار درمان جسمانی است. پرستار شبانه روزی باید به گونه ای با بیمار تعامل داشته باشد که از استرس ها و نگرانی های شخص بکاهد و به او امید بخشد. این تعامل شکل نمی گیرد مگر با داشتن تخصص و مهارت.

خدمات پزشکی که پرستار می تواند در صورت ضرورت ارائه بدهد شامل این موارد می شوند: انجام تزریقات، استفاده از سوند ادراری، کنترل برنامه تغذیه ای، مراقبت های دارویی شامل قطره های استعمال خارجی، استنشاقی، موضعی و خوراکی، به حرکت در آوردن بیماران دارای مشکلات حرکتی، کنترل فشار خون و سطح اکسیژن بیمار، تعویض بانداژ و ضد عفونی کردن زخم ها، مراقبت از ونتیلاتور و بسیاری موارد دیگر متناسب با شرایط فرد.

برای استفاده از خدمات پرستار به صورت شبانه روزی، توسط افرادی مورد اعتماد و متعهد،با این مرکز تماس حاصل بفرمایید.