اعزام پرستار بیمار

اعزام پرستار بیمار یکی از خدماتی است که در مراکز خدمات پرستاری پس از ثبت درخواست، در سریع ترین زمان ممکن اقدام می گردد. بیمار می تواند دربیمارستان یا در منزل حضور داشته و نیاز به همراهی داشته باشد. نوع خدمات پزشکی مورد نیاز برای بیمار بسته به تنوع بیماری ها و آسیب دیدگی ها متنوع بوده و طیف وسیعی را در بر می گیرد. اعزام پرستار می تواند جهت انجام امور مراقبتی و نگهداری بیمار باشد مانند کمک به فعالیت های شخصی بیمار مانند غذا خوردن یا استحمام باشد یا اینکه جهت امور بهیاری مانند کمک به حرکت بیماران باشد. دیگر آنکه اعزام بیمار می تواند جهت بهره گیری از خدمات پزشکی درمانی مانند تزریقات و ضد عفونی کردم زخم ها باشد.

یکی از مواردی که تقاضای اعزام پرستار بیمار می شود، برای سالمندان نیازمند به خدمات پزشکی می باشد. سالمندان در بسیاری از موارد در انتقال احساسات یا نیازهای خود تأخیر دارند یا اینکه ارتباطاتشان با دنیای اطرافشان محدود شده است. به همین دلیل پرستاری که اعزام می شود باید تجربه و مهارت فراوانی برای برقراری ارتباط با سالمند داشته باشد و علائم ضروری و لازم برای سلامت جسمی سالمند را به صورت مستمر چک کند.

مورد دیگر درخواست اعزام پرستار برای کودکان بیمار می باشد. کودکان برخلاف سالمندان در انتقال احساسات و نیازهای خود اغلب سریع الانتقال می باشند. ولی حضور یک پرستار با تجهیزات پزشکی آن ها را می ترساند و احساس امنیت نمی کنند یا اینکه تحمل درد را ندارند و در بروز علائم بیماری و درد زیاده روی می کنند. در اینجا نیز سابقه و توانایی پرستار به کمک می آید. پرستار باید صحت علائم بیماری را به درستی چک کرده و تشخیص دهد، برای کودک اعتماد سازی کرده و رابطه ای درست با کودک برقرار کنند.

تعرفه و هزینه اعزام پرستار به عوامل زیادی بستگی دارد. به نوع خدمات تخصصی که ارائه می دهد، به فعالیت های دیگری که در کنار خدمات پزشکی به شخص ارائه می نماید مانند، نظافت شخصی و استحمام و … به ساعاتی که در کنار بیمار سپری می کند که پاره وقت یا تمام وقت است و موارد متعدد دیگر.

نیروهای اعزام شده از این مرکز خدمات پرستاری، همگی آموزش دیده هستند و دانش پزشکی خود را مدام به روز می کنند و از تجربه کافی و مهارت های ویژه ارتباطی برخوردارند. در صورت ثبت درخواست، پرستار در سریع ترین زمان ممکن به محل اعزام می گردد.