اعزام پرستار کودک

بسیاری از والدینی که هر دو شاغل هستند و ساعات کاری را دور از منزل و  کودک خود می گذرانند از مراکز خدمات پرستاری درخواست اعزام پرستار کودک می کنند. یا در برخی موارد پدر و مادر به سفری می روند و کودک تا بازگشت آن ها، نیاز به همراهی پرستار دارد.

درخواست اعزام پرستار کودک می تواند به صورت پاره وقت و تمام وقت باشد. همچنین همراهی پرستار با کودک می تواند در منزل، بیمارستان و یا در سفر باشد. درخواست اعزام پرستار کودک تنها در شرایط شاغل بودن و عدم حضور والدین اتفاق نمی افتد. بلکه گاهی والدین ترجیح می دهند کودکشان را تحت نظر یک پرستار متخصص قرار دهند تا مهارت های آموزشی و اجتماعی و حرکتی فرزندشان را ارتقا دهند.

پرستار در زمانی که با کودک سپری می کند، خدمات گوناگونی را ارائه می کند. از جمله بازی کردن با کودک، آموزش دادن کودک، سرگرم کردن، گفتگو کردن و بالا بردن توانایی های زبانی، کمک به امور شخصی مانند نظافت و لباس پوشیدن و … اگر کودک در سن نوزادی باشد، امور دیگری نیز به خدمات پرستار اضافه می گردد مانند تعویض پوشک، غذا خوراندن به نوزاد، استحمام و مواردی از این دست.

برخی از والدین شاغل که در طول روز، در منزل حضور ندارند، خدمات دیگری را نیز در هنگام استخدام درخواست می نمایند؛ مانند طبخ غذا، نظافت، خرید و کارهای دیگری مانند آن. در چنین شرایطی پرستار می تواند هم به امور کودک و هم به امور درخواست شده رسیدگی نماید.

اعزام پرستار کودک جهت امور پزشکی و مراقبتی نیز دسته ای دیگر از خدمات است که هم در بیمارستان و هم در منزل، به کودک بیمار یا آسیب دیده ارائه می شود. نظارت بر داروها، کمک به خوردن و استفاده از داروها، چک کردن ضربان قلب، فشار، سطح اکسیژن خون و هوشیاری، تزریقات و بسیاری از موارد دیگر از جمله خدماتی است که در این شرایط انجام می گیرد.

پرستاری که برای کودک اعزام می گردد باید بتواند اعتماد کودک را جلب کند و با او رابطه ای دوستانه بر قرار کند. زبان مشترکی با کودک بیابد تا بتواند او را به انجام کارها راغب سازد. با والدین فرزند صداقت و شفافیت داشته باشد و شرح حال کودک را به صورت مداوم به والدین بدهد و آن ها را در جریان پیشرفت ها یا مشکلات فرزندشان قرار دهد.

برای درخواست اعزام پرستار برای کودکتان می توانید با همکاران ما در این مرکز تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت اقدام گردد.