اعزام پرستار بیمار به منزل

همانطور که می دانیم مراقبت صحیح از بیمار فرایندی بسیار حساس و مستلزم رعایت تمامی نکات درمانی جهت پیشبرد روند بهبودی و بازیابی سلامت بیمار می باشد. در این راستا گاهی خانواده ها و نزدیکان به دلیل مشغله های فردی قادر به انجام تمامی مسئولیت های مراقبتی از بیمارشان نخواهند بود. در این شرایط لزوم پرستاری و مراقبت از بیمار توسط یک فرد خبره و متخصص در این زمینه کاملا” محسوس است.

یکی از راههای جایگزین جهت نگهداری، رسیدگی و مراقبت از بیمار، استخدام پرستار به جای نزدیکان بیمار در بیمارستان یا منزل می باشد. یک پرستار مجرب و متخصص می تواند تمامی امور مراقبتی بیمار از جمله خوراندن داروهای لازم در زمان معین، تست منظم فشار و قند خون، تزریق داروهای مورد نیاز و تزریق سرم در مواقع ضروری، فیزیوتراپی، درمان زخم بستر بیمار، حمام کردن ایشان و رعایت وضعیت بهداشتی بیمار و سایر امور مربوط به بهبود وضعیت سلامتی بهداشتی بیمار را به بهترین شکل برای ایشان انجام دهد.

اعزام پرستار بیمار به منزل جهت انجام کلیه خدماتی است که مشابه آن در بیمارستان به بیمار ارائه می شود. به علت خصوصی بودن فرایند پرستاری، قطعا” پرستار می تواند این خدمات را با کیفیتی بسیار بالاتر و بهتر از بیمارستان، در منزل برای بیمار به انجام برساند. از طرفی مراقبت از بیمار در منزل خود ایشان، به کاهش استرس و آرامش او کمک شایانی خواهد کرد.

به دلیل اینکه مراقبت و رسیدگی به بیمار فرایندی تخصصی و مستلزم برخورداری از دانش و تجربه کافی در این زمینه می باشد، سپردن این مسئولیت به افراد حرفه ای و مجرب امری ضروری است. مرکز خدمات پرستاری ما با بهره گیری از بهترین امکانات و کارشناسان باتجربه و متخصص در زمینه پرستاری، مراقبت از بیمار شما را از طریق اعزام پرستار حرفه ای به بیمارستان و یا منزل شما، به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.

پرستاری از بیمار در منزل

در زندگی پرمشغله امروز گاهی رسیدگی مطلوب به اعضاء خانواده در صورت بیماری عملا” غیرممکن خواهد شد. این رسیدگی ها شامل مدیریت صحیح مصرف دارو در زمان معین، کنترل فشار و قند خون، تزریق سرم یا دارو در صورت نیاز، وصل و قطع سوند و متعلقات آن، استحمام بیمار، فیزیوتراپی و سایر مسئولیت هایی است که در زمان بروز بیماری یا بعد از ترخیص از بیمارستان بر عهده خانواده و نزدیکان بیمار خواهد بود.

انجام تمامی این وظایف به علاوه مسئولیت های فردی افراد، کاری دشوارمی باشد که گاها” از عهده و توان نزدیکان بیمار خارج است. به همین علت امکان مراقبت های غیراصولی و نامنظم توسط نزدیکان بیمار برای ایشان دور از ذهن نیست.

در این عرصه مراکز خدمات پرستاری با اعزام پرستار به منزل می توانند کمکهای شایانی در جهت بهبودی و بازیابی سلامت بیمار به خانواده ایشان ارائه دهند. همچنین اعزام پرستار مجرب و متخصص به منزل بیمار می تواند استرس ناشی از قرار گرفتن در محیط بیمارستانی و همچنین خطر سرایت بیماری های ویروسی و عفونی از دیگر بیماران را برای بیمار کاهش دهد.

خدمات قابل ارائه از طریق اعزام پرستار به منزل

خدماتی که از طریق اعزام پرستار به منزل بیمار انجام می شود شامل کلیه مواردی است که در بیمارستان ها نیز برای بیمار صورت می گیرد. به علاوه به دلیل اینکه خدمات پرستاری در منزل محدود به یک بیمار می باشد، بدیهی است این خدمات از کیفیت بالاتر و نظم بیشتری برخوردارند. از جمله خدمات قابل ارائه توسط پرستار در منزل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جا به جا کردن بیمار

کنترل منظم فشار خون و قند خون بیمار

مدیریت مصرف به موقع و صحیح داروهای لازم

تزریق سرم و داروهای ضروری

فیزیوتراپی بیمار در منزل

مراقبت از سوند، لوله ها و کیسه ها

مدیریت تغذیه بیمار طبق دستورات پزشک

انجام تغذیه بیمار توسط تزریق وریدی یا لوله های مخصوص

توجه به میزان دفع بیمار به تناسب میزان تغذیه ایشان

توجه به دستگاههای حیاتی متصل به بیمار

تعویض پوشک بیمار

چک کردن مداوم و درمان زخم بستر یا عفونت های قارچی بیمار

حمام کردن و رسیدگی به امور بهداشتی بیمار

پانسمان زخم ها و تعویض پانسمان

کمک به تسریع روند بهبود بیمار

همراهی و هم صحبتی با بیمار جهت بهبود روحیه ایشان

توصیه هایی به اطرافیان و نزدیکان بیمار جهت بهبود بیماری

با توجه به اینکه مراقبت و رسیدگی به بیمار در دوران بیماری و دوره نقاهت امری کارشناسانه و تخصصی محسوب می شود، بهره گیری از افراد متخصص در این زمینه ضروری است.

ما با اعزام پرستار مجرب و متخصص به منزل شما، با ارائه بهترین و حرفه ای ترین خدمات، در کنارتان خواهیم بود و از عزیزان شما در دوره بیماری به نحو احسن مراقبت خواهیم کرد تا با خیالی آسوده نگهداری از بیمار را به ما سپرده و به امور روزمره خود بپردازید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و چگونگی درخواست اعزام پرستار به منزل با ما تماس حاصل فرمائید.